Háború Ukrajnában

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.




A szólásszabadság értelmezéséről szólhat majd a Párizsban elfogott Telegram-vezér pere
 

A szólásszabadság értelmezéséről szólhat majd a Párizsban elfogott Telegram-vezér pere

Mindig is vállalta a konfliktusokat a hatalommal Pavel Durov, akit a hét végén azért vettek őrizetbe Párizsban, mert az általa alapított és vezetett Telegram közösségi oldalon gyakorlatilag semmiféle moderálás nem történik, így a platform bűncselekmények elkövetésére és illegális tartalmak közzétételére is kiválóan alkalmas. Az orosz nemzetiségű milliárdosnak korábban Putyinékkal is meggyűlt a baja.


 

"Minél bátrabbak a partnerek döntései, annál közelebb az igazságos béke" - az Ukrajna budapesti nagykövetségét vezető Balog István cikke

Ukrajnának nincs szüksége senki más földjére, ám mivel a kurszki régióból a nyár eleje óta Oroszország több mint 2000 csapást mért Ukrajnára, kénytelenek vagyunk katonai műveleteket végrehajtani a határainkkal szomszédos régiókban, hogy felszámoljuk a népünk elleni terrort fedező katonai kontingenseket – írja a HVG-hez eljuttatott cikkében Balog István, Ukrajna Magyarországi Nagykövetségének ideiglenes ügyvivője.

hvg.hu hvg.hu